SKF ATE WICHER STRZYŻEWO - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Wyszukiwarka

KONTAKT

Wszelkich informacji

w sprawach organizacyjnych

udziela:

Kuberski Dariusz

606 439 759

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 go¶ć

dzisiaj: 272, wczoraj: 457
ogółem: 1 820 032

statystyki szczegółowe

WYNIKI LIVE !!!!!

Najnowszy film

SKF ATE WICHER STRZYŻEWO - Rozgrzewka --- 08.09.2012

Losowa galeria

Wicher - Gminy Grodzisk 22.08.2010
Ładowanie...

Nasza strona

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My, jako strona nie ponosimy odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii komentuj±cych. Masz prawo komentować, wyrażać swoj± opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyj±¶ opini±. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób,  ponieważ w sytuacjach takich postaramy się natychmiast reagować poprzez usunięcie takiego komentarza!!!

Historia Klubu Wicher

 HISTORIA KLUBU WICHER STRZYŻEWO

         Głównymi inicjatorami założenia klubu byli panowie Józef Rura i Jan Kaczmarek. Klub ze względu na swojego strategicznego sponsora przyj±ł pierwotnie nazwę ,,Wiklina" Strzyżewo. Zakład Wiklina działaj±cy w Strzyżewie zapewniał głownie transport zawodnikom na mecze. W owych czasach szatnia i zaplecze boiskowe znajdowało się go¶cinnie u pana Krystiansa. Po upadku zakładu Wiklina zawodnicy organizowali wyjazdy we własnym zakresie a głównym ¶rodkiem lokomocji był wówczas rower... Z ciekawostek podajmy, że rowerem jeżdżono nawet na mecze do Międzychodu!

       Po wł±czeniu klubu w struktury LZS - ów powstało kilka sekcji; oprócz piłki nożnej do najbardziej prężnych należy zaliczyć : sekcję lekkoatletyczn±, sekcję tenisa stołowego, sekcję kolarsk±. W latach 70 - tych zawodnicy klubu uczestniczyli w gminnych spartakiadach sportowych w takich konkurencjach jak min.: tenis stołowy, szachy czy też bardziej siłowych jak np. wyciskanie ciężarów...

      W latach 80 - tych, za prezesury pana Laskowskiego powstała istniej±ca do dzi¶ szatnia przy budowie której największy wkład pracy społecznej mieli ¶p.Roman Stankowski i Stanisław Kaczmarek. W roku 1998 gdy prezesem klubu był Piotr Pawlik do szatni dobudowano prysznice. W międzyczasie prezesami klubu byli: Bernard Trocholepszy, Piotr Kuberski, Bolesław Kluj. Wła¶nie za kadencji pana Kluja klub awansował po raz pierwszy do A - klasy.

     W 1989 roku do klubu przyszedł człowiek instytucja, utożsamiany z klubem jak mało kto, choć nigdy nie był mieszkańcem Strzyżewa. Joachim Walentowski bo o nim mowa przez 15 lat z małymi przerwami pełnił w klubie funkcję trenera dorabiaj±c się takiego autorytetu, że piłkarze traktowali go jak swojego ojca. Czasami można było się zastanawiać sk±d czerpie siły na takie zaangażowanie. OdpowiedĽ była prosta - sport a w szczególno¶ci piłka nożna była całym jego życiem. 

       Po panu Walentowskim prezesurę przejeła pani Grażyna Połomka. W tym to czasie klub pozyskał ponownie strategicznego sponsora Firmę ATE oraz zmienił nazwę na ,,ATE Wicher" Strzyżewo. Ze sponsorem tym, klub zwi±zany jest po dzień dzisiejszy...

      W 60 -cio letniej historii do największych sukcesów wychowanków klubu można zaliczyć : rekord Polski LZS - ów Kazimierza Konieczka w biegu na 100 metrów oraz wygran± drużyny ,,Wichra" w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, gdzie kolejnym rywalem była drużyna III - ligowa Promień Żary.

     Obecnie prezesem Klubu jest pan Jacek Michalski, którego największ± zasług± jest piękna nawierzchnia z nowoczesnym systemem nawadniania. Po zeszłorocznym spadku klub wraca w szeregi A - klasy a zarz±d wyznaczył cel jakim jest zajęcie miejsca bezpiecznego w ¶rodkowej strefie tabeli...

 

      

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

ATE Wicher StrzyżewoNAP Nowy Tomysl
ATE Wicher Strzyżewo 5:2 NAP Nowy Tomysl
2018-11-10, 13:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Stella Luboń 3:0 Obra Zb±szyń
LZS W±sowo 0:7 Ogrol Sielinko
Huragan Michorzewo 2:1 Promień Opalenica
Dyskobolia Grodzisk 2:1 1920 Mosina
KP Las Puszczykowo 3:1 Orzeł Rostarzewo
ATE Wicher Strzyżewo 5:2 NAP Nowy Tomysl
Luboński KS 1:2 Pogrom Luboń

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. WICHER175 180
2. subiekt4 0