SKF ATE WICHER STRZYŻEWO - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Wyszukiwarka

KONTAKT

Wszelkich informacji

w sprawach organizacyjnych

udziela:

Kuberski Dariusz

606 439 759

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 476, wczoraj: 243
ogółem: 1 717 143

statystyki szczegółowe

WYNIKI LIVE !!!!!

Najnowszy film

SKF ATE WICHER STRZYŻEWO - Rozgrzewka --- 08.09.2012

Losowa galeria

NAJWIERNIEJSZE FANKI WICHRA
Ładowanie...

Kalendarium

16

01-2018

wtorek

17

01-2018

środa

18

01-2018

czwartek

19

01-2018

piątek

20

01-2018

sobota

21

01-2018

niedziela

22

01-2018

pon.

Nasza strona

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My, jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób,  ponieważ w sytuacjach takich postaramy się natychmiast reagować poprzez usunięcie takiego komentarza!!!

Historia Klubu Wicher

 HISTORIA KLUBU WICHER STRZYŻEWO

         Głównymi inicjatorami założenia klubu byli panowie Józef Rura i Jan Kaczmarek. Klub ze względu na swojego strategicznego sponsora przyjął pierwotnie nazwę ,,Wiklina" Strzyżewo. Zakład Wiklina działający w Strzyżewie zapewniał głownie transport zawodnikom na mecze. W owych czasach szatnia i zaplecze boiskowe znajdowało się gościnnie u pana Krystiansa. Po upadku zakładu Wiklina zawodnicy organizowali wyjazdy we własnym zakresie a głównym środkiem lokomocji był wówczas rower... Z ciekawostek podajmy, że rowerem jeżdżono nawet na mecze do Międzychodu!

       Po włączeniu klubu w struktury LZS - ów powstało kilka sekcji; oprócz piłki nożnej do najbardziej prężnych należy zaliczyć : sekcję lekkoatletyczną, sekcję tenisa stołowego, sekcję kolarską. W latach 70 - tych zawodnicy klubu uczestniczyli w gminnych spartakiadach sportowych w takich konkurencjach jak min.: tenis stołowy, szachy czy też bardziej siłowych jak np. wyciskanie ciężarów...

      W latach 80 - tych, za prezesury pana Laskowskiego powstała istniejąca do dziś szatnia przy budowie której największy wkład pracy społecznej mieli śp.Roman Stankowski i Stanisław Kaczmarek. W roku 1998 gdy prezesem klubu był Piotr Pawlik do szatni dobudowano prysznice. W międzyczasie prezesami klubu byli: Bernard Trocholepszy, Piotr Kuberski, Bolesław Kluj. Właśnie za kadencji pana Kluja klub awansował po raz pierwszy do A - klasy.

     W 1989 roku do klubu przyszedł człowiek instytucja, utożsamiany z klubem jak mało kto, choć nigdy nie był mieszkańcem Strzyżewa. Joachim Walentowski bo o nim mowa przez 15 lat z małymi przerwami pełnił w klubie funkcję trenera dorabiając się takiego autorytetu, że piłkarze traktowali go jak swojego ojca. Czasami można było się zastanawiać skąd czerpie siły na takie zaangażowanie. Odpowiedź była prosta - sport a w szczególności piłka nożna była całym jego życiem. 

       Po panu Walentowskim prezesurę przejeła pani Grażyna Połomka. W tym to czasie klub pozyskał ponownie strategicznego sponsora Firmę ATE oraz zmienił nazwę na ,,ATE Wicher" Strzyżewo. Ze sponsorem tym, klub związany jest po dzień dzisiejszy...

      W 60 -cio letniej historii do największych sukcesów wychowanków klubu można zaliczyć : rekord Polski LZS - ów Kazimierza Konieczka w biegu na 100 metrów oraz wygraną drużyny ,,Wichra" w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym, gdzie kolejnym rywalem była drużyna III - ligowa Promień Żary.

     Obecnie prezesem Klubu jest pan Jacek Michalski, którego największą zasługą jest piękna nawierzchnia z nowoczesnym systemem nawadniania. Po zeszłorocznym spadku klub wraca w szeregi A - klasy a zarząd wyznaczył cel jakim jest zajęcie miejsca bezpiecznego w środkowej strefie tabeli...

 

      

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Huragan MichorzewoATE Wicher Strzyżewo
Huragan Michorzewo 8:2 ATE Wicher Strzyżewo
2017-11-11, 14:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
LZS Wronczyn 4:1 NKS Niepruszewo
LZS Wąsowo 0:5 Orzeł Granowo
KS Canarinhos Skórzewo 4:3 KP Las Puszczykowo
1920 Mosina 3:0 Promień Opalenica
Inter Zdrój 1:5 Szturm Junikowo Poznań
Huragan Michorzewo 8:2 ATE Wicher Strzyżewo
NAP Nowy Tomysl 2:0 LSS Gminny Grodzisk Wlkp.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Statystyki drużyny

Transfery:

PRZYBYLI

Tomasz Królikowski

wznowił treningi

Dominik Halasz

wznowił treningi

Przemysław Fleischer

wznowił treningi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. subiekt4 195
2. WICHER175 189