SKF ATE WICHER STRZYŻEWO - strona oficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Wyszukiwarka

KONTAKT

Wszelkich informacji

w sprawach organizacyjnych

udziela:

Kuberski Dariusz

606 439 759

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 119, wczoraj: 292
ogółem: 1 778 178

statystyki szczegółowe

WYNIKI LIVE !!!!!

Najnowszy film

SKF ATE WICHER STRZYŻEWO - Rozgrzewka --- 08.09.2012

Losowa galeria

Orzeł Granowo - Wicher Strzyżewo
Ładowanie...

Kalendarium

24

09-2018

pon.

25

09-2018

wtorek

26

09-2018

środa

27

09-2018

czwartek

28

09-2018

piątek

29

09-2018

sobota

30

09-2018

niedziela

Nasza strona

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My, jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób,  ponieważ w sytuacjach takich postaramy się natychmiast reagować poprzez usunięcie takiego komentarza!!!

Aktualności

Prezentacja

  • autor: subiekt4, 2015-01-11 11:24

Płomień Przyprostynia - duma powiatu...

Przyprostynia - wieś w powiecie nowotomyskim w gminie Zbąszyń zamieszkiwana przez ok. 900 osób. To tutaj właśnie swoją siedzibę ma klub o nazwie Płomień. Obecnie na poziomie regionalnym w Wielkopolsce występują dwie ekipy tego klubu. Zespół A gra w IV lidze w grupie północnej (13 miejsce po rundzie jesiennej), natomiast zespół B występuje w B-klasie w IV grupie (5 miejsce po rundzie jesiennej). 

Myśl utworzenia klubu sportowego w Przyprostyni powstała już w roku 1939, lecz wybuch II Wojny Światowej i ponad 5- letnia okupacja niemiecka nie pozwoliły na jego zorganizowanie. Idea ta przetrwała jednak, krótko po wyzwoleniu Ziemi Zbąszyńskiej spod faszyzmu, bo w maju 1945 roku miejscowa młodzież zawiązała Klub Sportowy pod nazwą „Orzeł’’. Organizatorem tego klubu był Stanisław Kaizer, który był też pierwszym prezesem tego klubu. W tym czasie duże zainteresowanie sportem wykazywał ówczesny sekretarz Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyprostyni Władysław Merda. Z jego inicjatywy dnia 17 lipca 1946 roku Klub oddaje się pod patronat OSP w Przyprostyni, przyjmując odtąd nazwę KS OSP Płomień Przyprostynia.

Tak jak pisałem na wstępie Płomień aktualnie gra w IV lidze do której awansował w sezonie 2013/14 razem z trenerem Marianem Fiodorowiczem. Jest to największy sukces tego klubu. Cel na obecny sezon to walka o jak najwyższą lokatę, a długoterminowo Płomień chciałby utrzymać poziom sportowy jak i organizacyjny na możliwie najwyższym poziomie.

Wcześniej Płomień grał w Klasie Okręgowej w sezonie 2007/08 za trenera Andrzej Orłowskiego. Za sukces uznawany jest też awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu WZPN w sezonie 2010/11 za trenera Tomasz Radwana. Płomień jest obecnie najwyżej sklasyfikowaną drużyną w powiecie nowotomyskim. Płomień poza dwoma ekipa seniorskimi ma także cztery drużyny młodzieżowe. Młodzież z grupy Trampkarzy C1 w obecnym sezonie zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie. Drużynę tą prowadzi trener Przemysław Borkowski. 

Płomień współpracuje razem ze swoją Gminą. Wspólnie organizują turnieje, w których oczywiście Płomień bierze aktywny udział. Mamy tu na myśli chociażby coroczny Turniej o Puchar Burmistrza (kolejna edycja odbędzie się w sobotę 28 lutego w hali w Zbąszyniu. Płomień w roku 2014 zajął trzecie miejsce) czy też obchody Święta Jeziora w Zbąszyniu. 

Jeśli chodzi o zaplecze techniczne i treningowe to Płomień też nie ma na co narzekać. Gadżetów urozmaicających trening klub ma na stanie dość sporo. Od jesieni 2013 posiadają boisko treningowe i tam najczęściej odbywają się treningi. Jest również możliwość trenować na pełnowymiarowym boisku "Orzeł" w Zbąszyniu. Jest to plac ze sztuczną nawierzchnią, gdzie głównie treningi odbywają się jesienią przy sztucznym oświetleniu. W gminie Płomień ma do dyspozycji dwa orliki, gdzie trenuje ichniejsza młodzież. 

Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił w Płomieniu to nie ma problemu. Nabór do klubu trwa cały czas, każdy chętny może spróbować i zagrać. Jako jedna z nielicznych drużyn Płomień nie pobiera żadnych składek od zawodników z drużyn młodzieżowych.

Płomień swoje mecze w ramach IV ligi rozgrywa przeważnie w niedzielne południa. Ich poczynania ogląda przeważnie od 150 do 250 osób. Jeśli chodzi o sędziowanie (czy to w IV lidze czy w B-klasie) w klubie są zdania, że skoro sędziowie nawet w Lidze Mistrzów popełniają błędy i podejmują niezrozumiałe czasami decyzje, to tym bardziej w niższych ligach mogą przytrafić się one przytrafić.

Na koniec oczywiście o najciekawsze/najśmieszniejsze sytuacje zapamiętane z najnowszej historii klubu. Takich historii mamy aż trzy, wszystkie związane z drugą drużyną Płomienia występującą w B-klasie:

"Do dwóch ciekawych sytuacji doszło w Sapowicach, gdzie swoje mecze rozgrywaliśmy z miejscowym Okoniem. Pierwsza z nich, to debiut pewnego sędziego w rozgrywkach, który to popełnił tak wiele błędów, że miejscowi wyciągali deski i chcieli go pogonić. Zakończyło się bez strat w ludziach.

Drugie to ostatnia kolejka jednego z sezonów, gdzie mecz kolidował z Turniejem Piłki Nożnej Plażowej w Zbąszyniu, przez co pojechaliśmy do Sapowic w 10 zawodników. Traf chciał, że od samego wyjazdu, jeden z samochodów (na dwa) się psuł, ale dojechaliśmy do popularnej Bułeczki w Opalenicy, a stamtąd już,dzięki uprzejmości jednego z zawodników pierwszej drużyny, który to mieszka w Opalenicy i pożyczył nam samochód, dojechaliśmy do Sapowic. Na miejscu grając cały mecz w dziesięciu , bez nominalnego bramkarza pokonaliśmy gospodarzy.

Inny mecz to wyjazd na mecz z KS 1920 II Mosina. Jest to nasz najdalszy wyjazd. Mecz wygrany 3:2, bohaterem meczu zostaje najmłodszy zawodnik, czyli również był odpowiedzialny za sprzęt klubowy. Po meczu był tak uradowany, że zapomniał włożyć go do samochodu. Niestety, trzeba było tego samego dnia jechać drugi raz do Mosiny."

I na koniec czas poznać dwóch zawodników z drużyny Płomienia:

DAWID PAWLIK – ofensywny pomocnik drużyny IV ligowej

1. Najpiękniejsza/najważniejsza bramka jaką kiedykolwiek strzeliłeś.

Najpiękniejszą bramką był mój pierwszy gol po przyjściu do Płomienia (strzał z dystansu lewą nogą na 2-0)

 

2. W ilu klubach grałeś? Przedstaw nam pokrótce swoją karierę

Płomień to mój czwarty klub. Wcześniejsze to: Orzeł Belęcin, Grom Wolsztyn, Znicz Obra, powrót do Gromu Wolsztyn. Z Gromu trafiłem właśnie do Płomienia.

3. Czy miałeś już jakąś poważną kontuzję?

Jedna z poważniejszych kontuzji to problem z pachwinami wykluczający mnie z całej rundy.

4. Co robisz w życiu poza graniem w piłkę?

Pracuję.

5. Czy jest w twoim zespole zawodnik bez którego nie wyobrażasz sobie gry?

Mamy wyrównany skład i radzimy sobie całkiem dobrze, choć było widać brak Szymona Szulca.

6. Czy stosujesz jakąś specjalną dietę?

Raczej nie. Jem kiedy chcę i co chcę.

7. Gdzie widzisz się piłkarsko za 3-4 lata?

Fajnie byłoby nadal grać chociażby na tym samym poziomie.

8. Czy jest zawodnik na którym piłkarsko się wzorujesz?

Raczej nie

9. Jaki jest Twój ulubiony klub w Polsce i zagranicą?

Lech Poznań i Manchester United

10. Playstation czy xbox?

Playstation

 

ERYK LEKKI – bramkarz oraz kapitan drużyny trampkarzy C1. Kandydat do "10" sportowców ziemi zbąszyńskiej.


1. Najpiękniejsza/najważniejsza obrona w meczu?

Myślę ,że w ostatnim meczu ze Strykowem o pierwsze miejsce w lidze, gdy prowadziliśmy tylko jedną bramką.

2. W ilu klubach grałeś? Przedstaw nam pokrótce swoją karierę

Moja kariera zaczęła się tak na prawdę na podwórku. Nie lubiłem nigdy stać na bramce. Po pierwszych tak zwanych paradach spodobała mi się ta pozycja na boisku. Poszedłem za namową kolegi na pierwszy trening do klubu KS Płomień Przyprostynia. Spodobała mi się tam panująca atmosfera ,mili koledzy oraz zarząd. Zamierzam pozostać w tym klubie tak długo jak się tylko da.

3. Czy miałeś już jakąś poważną kontuzję?

Moją najpoważniejszą kontuzją do tej pory była naciągnięta pachwina, którą było mi ciężko wyleczyć.

4. Co robisz w życiu poza graniem w piłkę?

Trenuję, staram podwyższać swoje umiejętności. Moim hobby jest wędkarstwo; uspokaja mnie to od codziennych problemów.

5. Czy jest w twoim zespole zawodnik bez którego nie wyobrażasz sobie gry?

Gra cała drużyna, każdy zawodnik jest ważny.

6. Czy stosujesz jakąś specjalną dietę?

Tak, staram się unikać niezdrowych rzeczy, typu chipsy itp. Staram się jeść o regularnych porach, unikam tłustych potraw.

7. Gdzie widzisz się piłkarsko za 3-4 lata?

Tak jak wspomniałem powyżej, chcę pozostać w tym klubie i stać się pierwszym bramkarzem pierwszej drużyny.

8. Czy jest zawodnik na którym piłkarsko się wzorujesz?

 Iker Casillas oraz Manuel Neuer. Staram się naśladować ich zachowanie między słupkami.

9. Jaki jest Twój ulubiony klub w Polsce i zagranicą?

W Polsce nie mam ulubionego  klubu, lecz za granicą jest to Real Madryt.

10. Playstation czy xbox?

XBOX

 

  


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [664]
 

autor: ~PŁOMIEŃ 2015-01-12 08:59:20

avatar Sukcesu nie byłoby bez pracy coacha Radwana i niezmordowanego Daniela Kulusa. Mimo że życię się tak potoczyło nie braliście w bezpośrednim awansie do IV-ligi każdy z Nas wie że bez waszego wysiłku w latach poprzednich nie byłoby awansu.
Trzeba też wspomnieć o Jarku Nawotniku którego bramki zapewniły nam również historyczny awans do klasy "O".
Dzięki i powodzenia!:)


autor: ~coach 2015-01-15 08:54:32

avatar Dziękuję za wspomnienie o mnie :), tym bardziej że na chwilę obecną w PPA jest aż 11 zawodników którzy przyszli za mojej "kadencji" i trzeba przyznać, że bez nich byłoby niezmiernie ciężko utrzymać klub na takim poziomie, więc oglądając mecze PPA miło się patrzy. Teraz ciężkie wyzwanie przed byłym trenerem Obry Zbąszyń Dawidem, więc życzę powodzenia i oczywiście utrzymania w 4 lidze.


Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Stella LubońATE Wicher Strzyżewo
Stella Luboń   ATE Wicher Strzyżewo
2018-09-29, 16:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

ATE Wicher StrzyżewoDyskobolia Grodzisk
ATE Wicher Strzyżewo 3:3 Dyskobolia Grodzisk
2018-09-22, 16:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 6
NAP Nowy Tomysl Obra Zbąszyń
ATE Wicher Strzyżewo 3:3 Dyskobolia Grodzisk
Promień Opalenica 3:0 Ogrol Sielinko
Huragan Michorzewo 0:3 Stella Luboń
Pogrom Luboń Orzeł Rostarzewo
Luboński KS LZS Wąsowo
1920 Mosina KP Las Puszczykowo

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 7
Obra Zbąszyń - Promień Opalenica
Dyskobolia Grodzisk - NAP Nowy Tomysl
KP Las Puszczykowo - Luboński KS
LZS Wąsowo - Huragan Michorzewo
Stella Luboń - ATE Wicher Strzyżewo
Orzeł Rostarzewo - 1920 Mosina
Ogrol Sielinko - Pogrom Luboń

Statystyki drużyny

Transfery:

PRZYBYLI

Tomasz Królikowski

wznowił treningi

Dominik Halasz

wznowił treningi

Przemysław Fleischer

wznowił treningi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. WICHER175 72
2. subiekt4 0