25

07-2018

środa

Nasza strona

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. My, jako strona nie ponosimy odpowiedzialności za treść opinii komentujących. Masz prawo komentować, wyrażać swoją opinię oraz dyskutować i nie zgadzać się z czyjąś opinią. Nie masz natomiast prawa używać wulgaryzmów oraz obrażać innych osób,  ponieważ w sytuacjach takich postaramy się natychmiast reagować poprzez usunięcie takiego komentarza!!!

Czas spotkania: 100 min.

Wygrana Wichra w Wronczynie mocno skomplikowała tym drugim sytuację w tabeli, LZS stracił pozycję lidera.

Już w pierwszej minucie LZS mógł objąć prowadzenie, błędne obliczenie odległości przez Kamila i  tylko dzięki ofiarnej interwencji Marcina nie przegrywamy. Z upływem czasu zaczynamy zyskiwać przewagę, dłużej jesteśmy w posiadaniu piłki i nasze akcje stwarzały coraz wieksze zagrożenie pod bramką LZSu. Gospodarze co prawda nie poprzestali na samej obronie i też często gościli w naszym polu karnym ale Kamil już nie popełniał błędów  a i rywale byli nie grzeszyli skutecznością. W 41 minucie Bartek urywa się obrońcom Wronczyna wpada w pole karne i tam fauluje go bramkarz gospodarzy. Arbiter pokazuje na punkt 11 metrów, egzekutorem jest Darek. Bramkarz wyczuł w którym kierunku pójdzie piłka ale nie zdołała jej zatrzymać i prowadzimy 0-1. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę mogliśmy prowadzić 0-2 ale Paweł pokonać bramkarza i na przerwę schodzimy z jednobramkowym prowadzeniem. Druga połowa zaczyna się od przytłaczających ataków LZSu, pod naszą bramką co chwila robiło się bardzo gorąco ale piłka nie chciała wpaść do bramki bronionej przez Kamila. W 60 minucie jest...0-2 ale asystent trzyma podniesioną chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną, co prawda Paweł nie dotknął piłki ale utrudniał bramkarzowi skuteczną obronę, cała akcja zaczęła się od rzutu wolnego, wrzutka w pole karne ale tym razem bramkarza gospodarzy ubiegł Tomek, a piłkę zmierzającą do pustej bramki asekurował Paweł który był na spalonym jednocześnie blokując bramkarza który próbował naprawić swój błąd. Chwilę później znów Tomek staje oko w oko z bramkarzem i znów chorągiewka w górze ale tym razem spalonego na pewno nie było,  błąd asystenta który w pierwszej połowie puścił kilka ewidentnych spalonych dla gospodarzy. W 68 minucie stało się...jest 0-2, Krystian przejmuje piłkę na naszej połowie, podaje w tempo do Tomka który wychodzi sam na sam i lobbuje bramkarza, Kubeł zimnej wody podziałał mobilizująco na gospodarzy  bo już minutę później jest 1-2, strzałem za pola karnego zaskakuje Kamila. Gospodarze uwierzyli że można jeszcze osiągnąć korzystny wynik. Typowe oblężenie Częstochowy. My czekaliśmy na możliwość przeprowadzenia szybkiej kontry, wypracowaliśmy sobie trzy setki ( Tomek, Krzyś, Paweł) ale bramkarz LZSu wychodził z tych starć zwycięsko. Niewykorzystane sytuację się zemściły w 87 minucie LZS doprowadza do remisu. Żal bo było blisko, ale remis z liderem też smakuje jak zwycięstwo. Sędzia dolicza 4 minuty, każda z drużyn próbuje jeszcze rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, w 92 minucie rajdem od połowy boiska popisuje się Marcin, mija kilku rywali, wpada w pole karne i któryś z rywali atakuje go z tyłu doprowadzając do upadku, sędzia nie ma wątpliwości ponownie wskazuje wapno, ponownie Darek pokonuje bramkarza Prowadzimy 2-3. Darek tak eksponował swoją radość że sędzia ukarał go za to żółtą kartkę a że była to druga w tym meczu wiec w konsekwencji  czerwień, czy rzeczywiście była to słuszna decyzja? Można obejrzeć na materiale filmowym. Gospodarze rzucili się by odrobić straty i mimo że sędzia przedłuża mecz do 100 minut wynik się nie zmienia. Po końcowym gwizdku w naszym obozie zapanowała olbrzymia radość. Gratulację dla całej drużyny za  ambitną walkę do końca uwieńczoną zwycięstwem. Z potknięcia Wronczyna cieszy się zapewne drużyna z Niepruszewa która pewnie wygrała z Promieniem i obejmuje I miejsce w naszej grupie. My natomiast przygotowujemy się do kolejnego meczu z LZS Wąsowo.